Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Rusza przebudowa Mszańskiej w Wodzisławiu Śl. - Powiat Wodzisławski

Rusza przebudowa Mszańskiej w Wodzisławiu Śl.

Już w najbliższy wtorek, 14 stycznia, rozpocznie się przebudowa ul. Mszańskiej w Wodzisławiu Śl. i ul. Turskiej w Mszanie.

budowa drogi na zdjęciu robotnik drogowy wycinający asfalt

To długo wyczekiwana inwestycja, zwłaszcza przez mieszkańców wodzisławskiej dzielnicy Wilchwy, a także Mszany i części gminy Godów. W lipcu 2019 r. władze powiatu pozyskały dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, a we wrześniu ogłosiły przetarg na realizację inwestycji. Z końcem listopada podpisano umowę z wykonawcą, którą okazała się firma AUTO-TRANS Asfalty Sp. z o.o. z Gierałtowic, który złożył najkorzystniejszą ofertę. Ze względu na znaczny zakres przedsięwzięcia wykonawca rozpoczyna prace we wtorek.

Roboty będą polegały między innymi na przebudowie kanalizacji deszczowej, budowie chodnika i wykonaniu nowych warstw konstrukcyjnych. Obniżona będzie także niweleta drogi na wiadukcie. Oznacza to niestety konieczność zamknięcia drogi na odcinku od skrzyżowania z ulicą Stefana Czarnieckiego do posesji nr 1A. Z powodu technologii robót nie ma bowiem możliwości utrzymania ruchu kołowego. Wyznaczono zalecany objazd. Został on poprowadzony ulicami: Skrzyszowską, świętego Wawrzyńca, Leonida Teligi i Stefana Czarnieckiego.

Jeżeli warunki pogodowe na to pozwolą, przewidywane zamknięcie tego odcinka drogi dla ruchu potrwa trzy miesiące. Planowane ukończenie całej inwestycji to październik 2020 r. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

Koszt inwestycji to ponad 6 mln zł, z czego część stanowić będzie dotacja z Funduszu Dróg Samorządowych. Udział finansowy w przedsięwzięciu zadeklarowały również władze Wodzisławia Śl.