Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski W niedzielę rowerzyści przejadą drogami powiatu – możliwe utrudnienia w ruchu - Powiat Wodzisławski

W niedzielę rowerzyści przejadą drogami powiatu – możliwe utrudnienia w ruchu

Już w najbliższą niedzielę, 2 września, Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. po raz dwudziesty organizuje Powiatowy Rajd Rowerowy. W tym roku do udziału w imprezie zgłosiło się ponad 800 rowerzystów.

Cykliści będą mieli do pokonania ok. 32 km. Trasa prowadzić będzie z Wodzisławia Śląskiego przez Czyżowice, Pszów, Rogów, Syrynię, Grabówkę aż do Lubomi, gdzie będzie zlokalizowana meta

Peleton wyruszy o 11:00 z ośrodka sportowego „Gosław” przy ul. Cisowej 6, jednak już od godz. 8:30 trwać będzie rejestracja uczestników imprezy. Na czele grupy rowerzystów przez cały czas znajdować się będzie koordynator rajdu, który kontrolować będzie prędkość i kierunek jazdy całej kolumny uczestników. Meta została usytuowana na terenie boiska LKS Silesia w Lubomi. Planowy przyjazd na metę spodziewany jest ok. godz. 15:00. Na miejscu zaplanowano wiele atrakcji dla dorosłych i dzieci, m.in. jubileuszowy tort, bieg o puchar sołtysa, koncerty muzyczne disco polo i wiele więcej.

W związku z imprezą w niedzielę, 2 września, na niektórych drogach powiatu wodzisławskiego kierowcy samochodów mogą się spodziewać chwilowych utrudnień w ruchu spowodowanych przejazdem peletonu, a także zwiększonej liczby rowerzystów dojeżdżających na miejsce startu oraz powracających z mety. Na terenie Wodzisławia Śląskiego rajd prowadzony będzie ul. Cisową, Czyżowicką, Olszyny, Pałacową, Pszowską, Hugona Kołłątaja, Oraczy, Paderwskiego, Młodzieżową, Długą i Wyzwolenia. Z kolei na terenie gminy Gorzyce rowerzyści przejadą ul. Wodzisławską, Nową i Wyzwolenia oraz Polną i Raciborską. W Pszowie peleton pokona fragment ul. Pszowskiej oraz ulicę Kołłątaja. Finiszując rowerzyści na terenie gminy Lubomia, przejadą ul. Raciborską, Kolejową, Dąbrowy, Młyńską, Bukowską, Powstańców Śląskich, Bordynowską, Górną, Wielikąt, Stawową, Asnyka, Graniczną, Jesionową, Szkolną, Pogrzebieńską, Tartakową, M. Fornalskiej, Mickiewicza, Polną, Jana Nepomucena, Parkową i Słowackiego.

Szczegółówa trasa rajdu wraz z orientacyjnymi godzinami przejazdu peletonu dostępna jest TUTAJ (PDF 243KB).

Za utrudnienia przepraszamy i zachęcamy wszystkich mieszkańców powiatu na trasie peletonu do kibicowania rowerzystom! Zapraszamy też na metę rajdu na boisku LKS Silesia Lubomia, gdzie organizatorzy zapewniają dodatkowe atrakcje!

Udział w rajdzie jest bezpłatny, a samo wydarzenie nie będzie miał charakteru wyścigu sportowego, a wyłącznie wymiar rekreacyjny. Z tego powodu zachęcamy do uczestnictwa wszystkich miłośników turystyki rowerowej bez względu na wiek i kondycję oraz osoby ceniące sobie aktywny sposób spędzania czasu wolnego z rodziną oraz mieszkańcami powiatu i okolic. Więcej informacji w Regulaminie Rajdu – POBIERZ (.doc 57KB).

Warunkiem udziału w rajdzie jest złożenie oświadczenia dot. m.in. przetwarzania danych osobowych i wykorzystania wizerunku – POBIERZ

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: TVP Katowice, Radio 90, portal tuwodzislaw.pl oraz „Nowiny Wodzisławskie” i portal www.nowiny.pl