Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Herb powiatu wodzisławskiego Powiat Wodzisławski » Rogi obfitości trafiły do pierwszoklasistów

Rogi obfitości trafiły do pierwszoklasistów

Dwanaścioro uczniów rozpoczynających naukę w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim złożyło dzisiaj uroczyste ślubowanie. Władze Powiatu Wodzisławskiego przygotowały dla pierwszoklasistów tyty, czyli wypełnione słodyczami rogi obfitości.

Uroczyste ślubowanie, pasowanie na pierwszaków, wręczenie tyt i pamiątkowe zdjęcia. Dla pierwszoklasistów z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim to był wyjątkowy dzień. Dziś bowiem zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów. Naukę w klasach pierwszych rozpoczęło dwanaścioro uczniów.

Tradycyjnie już uczniom w tym ważnym dniu towarzyszyli rodzice, opiekunowie i nauczyciele. Obecni byli również przedstawiciele powiatu: Kornelia Newy, członkini zarządu odpowiedzialna za powiatową oświatę oraz starosta wodzisławski Leszek Bizoń, który wręczył dzieciom rogi obfitości wypełnione słodyczami.

Bezpośrednio po pasowaniu pierwszoklasistów w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych miały miejsce Powiatowe Obchody Dnia Edukacji Narodowej oraz uroczystości jubileuszowe z okazji 40-lecia ZPSWR. Relacja z uroczystości zostanie zamieszczona jutro.