Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Remont ul. 1 Maja w Gołkowicach zakończony - Powiat Wodzisławski

Remont ul. 1 Maja w Gołkowicach zakończony

Wczoraj dokonano końcowego odbioru inwestycji. Droga została wyremontowana na odcinku od skrzyżowania z ul. Piotrowicką do skrzyżowania z ul. Borowicką. Koszt to prawie 650 tys. złotych. Przedsięwzięcie zostało sfinansowane wspólnie przez samorządy powiatu i gminy.

remont ul. 1 Maja w Gołkowicach

Modernizacja polegała na wymianie niespełna pół kilometra nawierzchni jezdni, przebudowie chodnika i odwodnienia drogi. Wykonawcą prac była wyłoniona w przetargu firma Eurovia z Kobierzyc.

W ciągu ostatnich czterech lat Powiat wspólnie z Gminą Godów na remont ul. 1 Maja wydał już ponad 2,5 mln zł. Dzięki temu wyremontowano chodniki oraz jezdnię, a także wybudowano brakujący chodnik (około pół kilometra), miejsca postojowe oraz kanalizację deszczową.