Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Remont sali gimnastycznej w "Tischnerze" idzie pełną parą - Powiat Wodzisławski

Remont sali gimnastycznej w „Tischnerze” idzie pełną parą

Czas wakacji to okres remontów i inwestycji w wielu placówkach edukacyjnych. Nie inaczej jest w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śl., w skład którego wchodzi II Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. J. Tischnera oraz Liceum Sztuk Plastycznych. W szkole trwa właśnie modernizacja sali gimnastycznej.

remont sali gimnastycznej w Tischnerze 1

Wykonawcą jest wyłonione w przetargu konsorcjum firm Zakład Stolarski i Remontowo Budowlany „TOMAN” oraz DGW Sp. z o.o. z Turzy Śląskiej, które za realizację inwestycji otrzyma niespełna 320 tys. zł.

Zakres obejmuje m.in. kompleksową naprawę parkietu, montaż paneli akustycznych, montaż luster do gimnastyki korekcyjnej i zajęć fitness, wymianę stolarki drzwiowej, wymianę siatki ochronnej okien, modernizację drabinek oraz wymianę koszy do gry w koszykówkę, wykonanie nowego systemu otwierania okien, izolację fundamentów, a także wykonanie drenażu wokół części budynku, wymianę instalacji elektrycznej, centralnego ogrzewania oraz oświetlenia sali. Zgodnie z planami inwestycja ma się zakończyć we wrześniu.

Modernizacja sali gimnastycznej odbywa się w ramach tego samego projektu, w wyniku którego szkoła w zeszłym roku nakładem około 700 tys. zł wzbogaciła się o nowoczesne boisko wielofunkcyjne. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach programu  „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – Edycja 2019″.