Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Mapa serwisu

+48 32 453 97 10

Remont Izby Przyjęć na finiszu. Już wkrótce pacjenci skorzystają z nowej przestrzeni

Dobiega końca jedna z ważniejszych inwestycji realizowanych w Szpitalu Powiatowym w Wodzisławiu Śląskim. Trwają ostatnie prace związane z modernizacją Izby Przyjęć, która już za kilka dni rozpocznie działalność w nowej lokalizacji. Dzięki zmianom pacjenci będą przyjmowani w znacznie lepszych i bardziej funkcjonalnych warunkach.

Nowa Izba Przyjęć została oddzielona od części szpitalnej, co pozwoli usprawnić organizację pracy oraz poprawi bezpieczeństwo zarówno pacjentów, jak i personelu medycznego. Wejście do Izby Przyjęć znajdować się będzie teraz wcześniej – przed nowo powstałym zadaszeniem dla karetek.

Modernizacja obejmowała również budowę nowoczesnej, zadaszonej rampy dla ambulansów. Dzięki temu przekazywanie pacjentów z karetek do Izby Przyjęć odbywać się będzie w zamkniętej przestrzeni, chroniącej przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Nowe pomieszczenia zostały przygotowane z myślą o wygodzie pacjentów oraz sprawniejszej obsłudze osób trafiających do szpitala. Inwestycja znacząco podniesie standard funkcjonowania tej części placówki.

Środki na realizację zadania pochodzą z dotacji przekazanej szpitalowi przez Powiat Wodzisławski oraz ze środków własnych placówki. Dzięki temu możliwe było przeprowadzenie kompleksowej modernizacji tej ważnej części szpitala.

– O konieczności remontu i zmiany lokalizacji Izby Przyjęć mówiło się od wielu lat. To była jedna z najbardziej potrzebnych inwestycji w naszym szpitalu. Cieszę się, że dziś możemy powiedzieć, iż zadanie jest na finiszu, a już wkrótce pacjenci będą korzystać z nowoczesnej i lepiej zorganizowanej przestrzeni. To niezwykle ważna zmiana zarówno dla mieszkańców, jak i personelu medycznego – podkreśla starosta wodzisławski Leszek Bizoń.