Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Relikwie bł. Jana Pawła II już w Domu Pomocy Społecznej w Gorzycach - Powiat Wodzisławski

Relikwie bł. Jana Pawła II już w Domu Pomocy Społecznej w Gorzycach

Wczoraj w Domu Pomocy Społecznej w Gorzycach (DPS) podczas mszy św. koncelebrowanej przez metropolitę katowickiego ks. abp. Damiana Zimonia i dziekana dekanatu Gorzyce ks. Jan Ficek, do kaplicy gorzyckiego Domu uroczyście wprowadzono relikwię bł. Jana Pawła II.

W wygłoszonej podczas środowej mszy homilii abp. Zimoń przypomniał liczne świadectwa wielkiej wiary, pokory i miłości błogosławionego Papieża – Polaka. Wspomniał też, iż Janowi Pawłowi II Górny Śląsk, a szczególnie piekarskie sanktuarium, było bardzo bliskie. Nie zabrakło także osobistych refleksji:

– Był moim profesorem w Seminarium Duchowym w Krakowie w latach 50.

Niezwykle serdeczny i wyciszony. Ogromny przyjaciel studentów – wspominał arcybiskup.

Metropolita pogratulował władzom powiatu, że tworzą mieszkańcom warunki tak  godnego spędzenia jesieni życia. Wyraził też radość z bardzo licznego udziału mieszkańców Domu w uroczystości. Po mszy św. przybyłe na uroczystości delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem Jana Pawła II i tablicą upamiętniającą nadanie Domowi Jego imienia. Następnie w sali widowiskowej odbył się okolicznościowy koncert.