Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski RCB ostrzega: dziś intensywne opady deszczu, możliwe wezbrania rzek i podtopienia - Powiat Wodzisławski

Również Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu. Ostrzeżenie jest ważne do piątku, 6 sierpnia, do godz. 9:00.

deszcz, ulewa

Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Przewidywana całkowita suma opadów od 40 mm do 60 mm, miejscami do 80 mm.

Prawdopodobieństwo: 90%.

Na górnej Odrze i w zlewniach dopływów Odry wystąpią wzrosty stanów wody, lokalnie do stanów wysokich. Możliwe są przekroczenia stanów ostrzegawczych i alarmowych, zwłaszcza w zlewniach Olzy, Rudy, Bierawki i Kłodnicy.