Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Herb powiatu wodzisławskiego Powiat Wodzisławski » Razem zawsze się upiecze

Razem zawsze się upiecze

W Zespole Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim odbyły się warsztaty kulinarne integrujące młodzież szkoły oraz podopiecznych Stowarzyszenia „Razem Raźniej” z Wodzisławia Śląskiego. Tematem lekcji uczyniono świąteczne wypieki.

Celem warsztatów było propagowanie zdrowej integracji tak, by obie strony czuły radość z przebywania w swoim towarzystwie. W wydarzeniu wzięły udział dzieci o różnym stopniu niepełnosprawności oraz ich rodzice, opiekunowie i wolontariusze.

Scenariusz spotkania zakładał wybór jednego przepisu na ciasteczka spośród pięciu zaproponowanych wcześniej oraz przygotowanie potrzebnych składników. Za tę część odpowiadali rodzicie. Dzieci z kolei w miarę swoich możliwości samodzielnie piekły, lukrowały, ozdabiały i pakowały świąteczne wypieki. Wspierali ich w tym opiekunowie oraz uczniowie klasy pierwszej i drugiej technikum żywienia i usług gastronomicznych, którzy dzielili się swoim doświadczeniem z młodszymi kolegami i czuwali nad ich bezpieczeństwem. Równocześnie uczyli się, co to znaczy być wolontariuszem i jak ciężka to praca. Całości fachowym okiem doglądali nauczycieli ZSE.

Ta kulinarna przygoda była dla wszystkich nie lada wyzwaniem. Jej efektem były nie tylko pyszne ciasteczka, ale również nawiązane nici sympatii i koleżeństwa wśród uczestników – tłumaczy dyrektor wodzisławskiego „Ekonomika” Maria Lach.

Foto: Bożena Mrozek.