Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Ranking zawodów deficytowych i nadwyżkowych - Powiat Wodzisławski

Ranking zawodów deficytowych i nadwyżkowych

Powiatowy Urząd Pracy w Wodzisławiu Śl. opracował ranking zawodów deficytowych i nadwyżkowych w powiecie wodzisławskim w 2010 rok.

Głównym celem badania zawodów deficytowych i nadwyżkowych jest systematyczne monitorowanie i obserwowanie zjawisk zachodzących na rynku pracy, formułowania ocen, wniosków i krótkotrwałych prognoz niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania systemów szkolenia bezrobotnych oraz kształcenia zawodowego.

Opracowanie zawiera analizę skali i struktury bezrobocia w zawodach oraz popytu na pracę dla poszczególnych zawodów z punktu widzenia ofert pracy zgłaszanych do powiatowego urzędu pracy.

Raport dostępny jest tutaj