Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Radlińska w Wodzisławiu Śląskim oficjalnie odebrana - Powiat Wodzisławski

Radlińska w Wodzisławiu Śląskim oficjalnie odebrana

W miniony czwartek z udziałem starosty Leszka Bizonia oraz przedstawicielami miasta Wodzisław Śl. odbyło się oficjalne odebranie po przebudowie ul. Radlińskiej w Wodzisławiu Śląskim.

Ulica Radlińska w Wodzisławiu Śl. po przebudowie

W ramach inwestycji zmodernizowano prawie kilometrowy odcinek drogi. Ponadto na tym odcinku została wybudowana kanalizacja deszczowa, mury oporowe, a także wybudowano nowe i przebudowano już istniejące chodniki. Skarpy zostały umocnione płytami ażurowymi, a także zostały ułożone nowe warstwy asfaltobetonowe. Na ulicy Radlińskiej jest również nowe oznakowanie poziome i pionowe. Zostały ponadto zamontowane urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Koszt inwestycji wyniósł  3 375 559 18 zł. Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg to kwota  167 609 989 zł, a  z Miasta Wodzisław Śląski – 848 524,26 zł.  Wkład Powiatu to 852 935,03 zł.

W ramach prowadzonych prac została także wybudowana kanalizacja sanitarna, której inwestorem było Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji z Wodzisławia Śl. Koszt budowy kanalizacji sanitarnej wyniósł 558 595,84 zł.