Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Radlin: Drift session modeli RC w Zasadniczej Szkole Zawodowej - Powiat Wodzisławski

Radlin: Drift session modeli RC w Zasadniczej Szkole Zawodowej

RC Śląsk i Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Radlinie zapraszają 26 lutego na trzecią rundę zawodów modeli sterowanych RC 1:10.

Będą to zawody z serii Drift Session II Monster. Zawodnicy startują samochodami zdalnie sterowanymi w skali 1:10. Areną rywalizacji jest specjalnie przygotowany tor wykładzinowy. Co warto zaznaczyć, przebieg toru zmienia się z każdą kolejną edycją, nierzadko stanowi duże wyzwanie dla zawodników.

Driftingowe modele RC są małymi dziełami sztuki. Użytkownicy wiernie odwzorowują prawdziwe samochody, dodając do modeli np. oświetlenie z działającymi kierunkowskazami czy moduły imitujące dźwięk prawdziwego silnika V8. Przygotowanie samochodu do zawodów wymaga też dobrania odpowiedniego ogumienia na daną nawierzchnię. Dobre opony często są gwarancją sukcesu.

Formuła zawodów jest podobna do tej, jaką można spotkać w normalnych wyścigach driftingowych. Samochody startują pojedynczo, a sędzia przyznaje punkty w danych sekcjach. Punkty zyskuje się np. za płynne pokonanie łuku czy poprawne przejechanie „360”. Ujemne są przyznawane wtedy, gdy zawodnik uderzy w bandę. W przypadku, gdy dwóch uczestników uzyska tyle samo punktów, o zwycięstwie rozstrzyga dogrywka.

Rywalizacja odbywa się w dwóch kategoriach: RWD, oraz AWD. Jak sama nazwa wskazuje, startują samochody z napędem odpowiednio na tył, oraz na wszystkie koła. Egzemplarze z napędem na tył są trudniejsze do opanowania, aczkolwiek można nimi jechać o wiele płynniej od tych AWD.

Impreza odbędzie się 26 lutego w hali sportowej ZSZ w Radlinie przy ul. Orkana 23. Od 13:00 do 14:00 trwać będzie sesja treningowa. Zawody potrwają od 14:00 do 17:00.

Wstęp wolny!