Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski PUP o przedsiębiorczości od A do Z - Powiat Wodzisławski

PUP o przedsiębiorczości od A do Z

Wczoraj w Powiatowym Centrum Konferencyjnym odbyła się konferencja pod tytułem "Przedsiębiorczość od A do Z". W spotkaniu wzięło udział spore grono przyszłych i obecnych przedsiębiorców, którzy mogli zapoznać się z najnowszymi trendami oraz "przepisami" na sukces firmy.

konferencja "Przedsiębiorczość od A do Z"

Konferencję otworzyła Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Wodzisławiu Śląskim Anna Słotwińska-Plewka, która przywitała zgromadzonych gości i wprowadziła ich w temat spotkania. Podkreśliła również to, że wiedza przedsiębiorców powinna być rozległa. Oprócz podstaw prowadzenia własnej działalności, powinni też wykazywać się umiejętnościami z zakresu różnych technik marketingu.

Jak mówi Ewa Marszolik, kierownik referatu ds. Instrumentów i Programów Rynku Pracy spotkanie zostało zorganizowane po to, aby  zwrócić uwagę na wszystkie aspekty mające istotny wpływ na powodzenie własnej działalności.

E.Marszolik

Głos zabrał obecny na konferencji wicestarosta Tadeusz Skatuła– Mając świadomość jak duże znaczenie dla rozwoju powiatu mają lokalni przedsiębiorcy, istotne są wszelkie działania podejmowane w celu ich wspierania. Z tego też powodu dzięki takim działaniom jak dzisiejsze, a przede wszystkim finansowemu wsparciu urzędu pracy co roku około 140 przedsiębiorców rejestruje rozpoczęcie działalności gospodarczej – mówił.

Pierwszym prelegentem był Robert Duda – certyfikowany specjalista Google, który opowiedział o sposobach na sukces firmy za pomocą profesjonalnego marketingu w internecie. Kolejny gość – Radosław Knesz (przedstawiciel wodzisławskiego Inkubatora Przedsiębiorczości) mówił o wsparciu w otwarciu i prowadzeniu działalności gospodarczej, które oferuje Inkubator Przedsiębiorczości. O tajnikach prowadzenia działalności gospodarczej opowiedziała Gabriela Grim-Ziarnik (właścicielka Biura Rachunkowego). Na koniec spotkania przewidziane były jeszcze dwie prelekcje: o podstawowych zagadnieniach podatkowych opowiedziały przedstawicielki wodzisławskiego urzędu skarbowego, natomiast ostatni wykład dotyczył podstaw z zakresu ubezpieczeń w ZUS – wygłosił go przedstawiciel ZUS-u w Wodzisławiu Śl.

Nie pozostaje nic innego jak życzyć sukcesów naszym przyszłym i obecnym przedsiębiorcom. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza pomoże Wam osiągnąć zamierzone cele w rozwoju i kreowaniu Waszej firmy!