Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Przypadek koronawirusa w DPS im. Papieża Jana Pawła II - Powiat Wodzisławski

Przypadek koronawirusa w DPS im. Papieża Jana Pawła II

Z przykrością informujemy, że stwierdzony został przypadek osoby zarażonej koronawirusem pośród mieszkańców Domu Pomocy Społecznej im. Papieża Jana Pawła II w Gorzycach. To były pacjent Oddziału Chirurgii Ogólnej Szpitala w Wodzisławiu Śl.

DPS w Gorzycach

Pacjent po opuszczeniu szpitala, w ramach standardowej procedury obowiązującej od pewnego czasu w DPS (zabezpieczającej wszystkich pozostałych mieszkańców domu) został odizolowany od pozostałych mieszkańców. Po stwierdzeniu pozytywnego wyniku na obecność koronawirusa został zadysponowany do Szpitala Zakaźnego w Raciborzu, gdzie zostanie otoczony specjalistyczną opieką.

Pracownicy Domu, którzy mieli kontakt z zarażonym mieszkańcem zostaną poddani badaniom na obecność wirusa. W placówce dodatkowo zaostrzono rygory sanitarno-epidemiologiczne. Wszyscy mieszkańcy Domu są otoczeni troskliwą opieką przed pracowników i dyrekcję placówki.