Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Przyjdź na festiwal i spędź czas z organizacjami pozarządowymi powiatu wodzisławskiego - Powiat Wodzisławski

Wszystkich mieszkańców powiatu serdecznie zapraszamy 21 maja na wodzisławski rynek, gdzie odbędzie się już po raz trzeci „Festiwal Organizacji Pozarządowych”.

Podobnie jak w poprzednich latach, celem przedsięwzięcia jest prezentacja potencjału lokalnych organizacji pozarządowych i podmiotów ekonomii społecznej, promowanie ich różnorodności oraz integracja środowiska trzeciego sektora.

W trakcie trwania Festiwalu każda osoba odwiedzająca stoiska będzie miała możliwość zapoznania się z szeroką ofertą działań realizowanych przez lokalne podmioty ekonomii społecznej. Przedstawiciele trzeciego sektora zaprezentują swoje umiejętności w ramach występów artystycznych i sportowych, warsztatów czy kącików tematycznych. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych uczestników festiwalu.

Tegoroczna edycja Festiwalu podzielona będzie na dwie części. Organizatorem pierwszej, odbywającej się w godzinach 10.00 – 13.00 odsłony, jest Inkubator Ekonomii Społecznej przy Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śląskim. Impreza będzie jednocześnie okazją do podsumowania działań projektu pn. „Inkubator Ekonomii Społecznej Subregionu Zachodniego” realizowanego od 2012 roku przez Powiat Wodzisławski we współpracy z Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych oraz Miastem Jastrzębie Zdrój, Miastem Rybnik, Powiatem Rybnickim, Powiatem Raciborskim oraz Żorskim Centrum Organizacji Pozarządowych.

Organizatorem drugiej części Festiwalu, która odbywać się będzie w godzinach 13.00 – 16.00 jest Centrum Inicjatyw Społecznych CRIS z Rybnika oraz Powiat Wodzisławski. W ramach popołudniowej odsłony Festiwalu, podsumowany zostanie projekt pn. „Razem znaczy lepiej” realizowany przez Powiat Wodzisławski we współpracy z Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS z Rybnika.

Dla odwiedzających stoiska zaplanowano poczęstunek, jak również będzie możliwość otrzymania bezpłatnie materiałów promujących imprezę.

Projekty są współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

PROGRAM FESTIWALU cz. I – zobacz
PROGRAM FESTIWALU cz. II – zobacz

Przyjdź, zobacz i dołącz do NGO! Zapraszamy!

razem-znaczy-lepiej