Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Przychodnia w Gołkowicach do modernizacji - Powiat Wodzisławski

Przychodnia w Gołkowicach do modernizacji

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl. podpisano umowę w sprawie termomodernizacji budynku przychodni mieszczącej się na terenie gminy Godów w Gołkowicach przy ul. Strażackiej.

przychodnia w Gołkowicach

Umowę ze strony powiatu podpisali: starosta Ireneusz Serwotka i członek zarządu powiatu Leszek Bizoń.

Podczas spotkania w sali prezydenckiej wodzisławskiego starostwa obecny był też wójt gminy Godów Mariusz Adamczyk.

Zadanie obejmuje kompleksową termomodernizację ośrodka zdrowia w Gołkowicach przy ul. Strażackiej. Zakres robót budowlanych to m. in. roboty rozbiórkowe i demontażowe, ocieplenie ścian i dachu, wymiana drzwi i okien oraz wymiana instalacji odgromowej.

Z kolei część instalacyjna inwestycji to przede wszystkim montaż kotła gazowego kondensacyjnego, montaż wyposażenia kotłowni i instalacji gazowej.

Wykonawcą zadania zostało wyłonione w przetargu Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „WIMAR” Spółka jawna Wiesław i Mariusz Słanina z Radlina.

Wartość inwestycji wyniesie nieco ponad 700 tys. zł. Realizacja inwestycji, zgodnie z umową, ma zostać zakończona do 31 sierpnia 2019 r. Zadanie będzie współfinansowane z środków WFOŚiGW w Katowicach w wysokości: pożyczka w kwocie ok. 211 tys. zł oraz dotacja w wysokości 69 tys. zł.

Po podpisaniu umowy zebrani przejechali do Gołkowic, żeby dokonać przeglądu budynku przed rozpoczęciem prac. Towarzyszył im Antoni Tomas, przewodniczący rady gminy Godów.