POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 
Strona startowa Aktualności i wydarzenia

Przy ZPSWR będzie bezpieczniej

Do trzech razy sztuka - tak można nazwać starania władz powiatu o zapewnienie bezpieczeństwa w rejonie drogi dojazdowej do Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim. Po dwóch nieudanych próbach, za trzecim razem udało się wyłonić wykonawcę, który ma odpowiadać za budowę zatoki postojowej wzdłuż drogi pożarowej na długości budynku szkoły.

ZPSWR w Wodzisławiu Śl.

W przetargu ogłoszonym przez Powiat Wodzisławski 13 lipca wystartowali 4 oferenci (2 konsorcja firm i 2 przedsiębiorstwa działające samodzielnie). Najkorzystniejszą ofertę – na nieco ponad 258 tys. zł – złożyło konsorcjum firm „D-ART” Firma Budowlana Damian Ogrodowski oraz Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Infrago – obie z Jankowic.

Wcześniej dwukrotnie ogłaszano przetarg na zagospodarowanie i urządzenie tego terenu m.in. pod kątem wygospodarowania placu manewrowego oraz miejsc postojowych. Niestety dwukrotnie nie udało się wyłonić wykonawcy. Z realizacji zadania jednak nie zrezygnowano.

Starosta Leszek Bizoń już na początku swojego urzędowania zapowiedział, że to przedsięwzięcie jest traktowane przez niego osobiście i Zarząd Powiatu priorytetowo i gdy tylko uda się wygospodarować pieniądze na ten cel, inwestycja zostanie zrealizowana. Z wnioskiem w tej sprawie do zarządu powiatu zwracali się również niektórzy powiatowi radni, m.in. przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Gabriela Kiełkowska, wiceprzewodniczący Komisji Infrastruktury i Ochrony Środowiska Alojzy Szymiczek oraz wiceprzewodnicząca Komisji Rewizyjnej Czesława Somerlik.

Zgodnie z warunkami przetargu wykonawca na realizację inwestycji będzie mieć 60 dni od podpisania umowy. Dzięki temu przedsięwzięciu już wkrótce na terenie dojazdowym do ZPSWR, który oferuje naukę dzieciom i młodzieży o specjalnych potrzebach edukacyjnych, będzie bezpieczniej.