Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Przewodnik Turystyczny Pogranicza Wodzisławsko-Karwińskiego - Powiat Wodzisławski

Przewodnik Turystyczny Pogranicza Wodzisławsko-Karwińskiego

Nakładem 5000 egzemplarzy ukazał się „Przewodnik Turystyczny Pogranicza Wodzisławsko - Karwińskiego”. Publikacja ta została opracowana przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim oraz Urząd Miasta Karwina, a jej wydanie współfinansowane było ze środków programu PHARE CBC.

Przewodnik prezentuje walory turystyczne powiatu wodzisławskiego oraz ziemi karwińskiej – osobliwości przyrodnicze, instytucje kultury, obiekty zabytkowe, bazę noclegową oraz sportowo-rekreacyjną. Są w nim również użyteczne dane teleadresowe, nie brakuje też informacji na temat ścieżek rowerowych po jednej i drugiej stronie granicy. Jest także krótka prezentacja miast i gmin powiatu wodzisławskiego oraz gmin i miast ziemi karwińskiej. Wszystko to w dwóch wersjach językowych: polskiej i czeskiej.