Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Przetarg na biuro paszportowe w Wodzisławiu Śl. rozstrzygnięty - Powiat Wodzisławski

Przetarg na biuro paszportowe w Wodzisławiu Śl. rozstrzygnięty

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. właśnie rozstrzygnęło przetarg na adaptację części pomieszczeń Powiatowego Centrum Konferencyjnego dla potrzeby biura paszportowego, które na początku 2014 r. ma na nowo rozpocząć działalność w Wodzisławiu Śląskim.

Do przetargu stanęły 3 firmy, z których jedna została wykluczona z powodu niespełniania warunków udziału w postępowaniu. Wybrano ofertę najtańszą, którą złożyło konsorcjum firm: „Fobud” Tomasz Frydecki z Marklowic (lider) oraz Fobud Sp. z o.o. także z Marklowic. Konsorcjum zaproponowało cenę 119.761,57 zł. Druga oferta – firmy z Cieszyna – była o prawie 25 tys. zł wyższa. Wykonawca będzie mieć na wykonanie inwestycji 45 dni od zawarcia umowy.

Przypomnijmy, że w wodzisławskim starostwie punkt odbierający wnioski paszportowe funkcjonował od 2006 r. do końca marca 2013 r. Decyzją wojewody został on jednak zlikwidowany, mimo że koszty jego funkcjonowania pokrywało starostwo, a liczba składanych co roku wniosków była jedną z najwyższych w subregionie. W samym tylko 2012 r. z jego usług skorzystało ponad 6100 osób.

Z decyzją o likwidacji punktu nie mógł się pogodzić starosta Tadeusz Skatuła, który zabiegał nie tylko o jego utrzymanie, ale też o przekształcenie w delegaturę, dzięki czemu mieszkańcy powiatu mogliby nie tylko składać w nim wnioski o wydanie paszportu, ale też odbierać gotowe dokumenty. Po kilku miesiącach negocjacji ze Śląskim Urzędem Wojewódzkim udało się doprowadzić do uruchomienia punktu na nowo.

Cieszę się, że nasze starania nie poszły na marne. Uważam, że mieszkańcy powiatu wodzisławskiego zasługują na to, żeby mogli kompleksowo załatwić sprawy paszportowe u siebie, na miejscu – podkreśla Tadeusz Skatuła.

Punkt paszportowy w Wodzisławiu Śl. będzie działać przy Starostwie Powiatowym przy ul. Pszowskiej 92 (mieści się tam m.in. Wydział Komunikacji i Transportu), ale nie jako komórka Powiatu, lecz jako część urzędu wojewódzkiego. – Osoby obsługujące punkt paszportowy będą pracownikami Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach – wyjaśnia starosta.

W punkcie będzie można nie tylko, jak dotychczas, składać wnioski o paszport, ale też odbierać dokumenty. Z jego usług będą mogli korzystać nie tylko mieszkańcy powiatu wodzisławskiego, ale wszyscy obywatele Polski.