Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Przesunięte matury, szkoły zamknięte do 26 kwietnia - Powiat Wodzisławski

Przesunięte matury, szkoły zamknięte do 26 kwietnia

Matura 2020 nie odbędzie się w pierwotnie zaplanowanym terminie. Dzisiaj, 9 kwietnia, premier ogłosił decyzję rządu w tej sprawie. Egzaminy dojrzałości zostaną przesunięte na czerwiec. Zapowiedział także, że szkoły pozostaną zamknięte co najmniej do 26 kwietnia.

matura

Matury i egzamin kończący podstawówkę zostają przełożone. Odbędą się najwcześniej w czerwcu. O konkretnych terminach Ministerstwo Edukacji będzie informować co najmniej 3 tygodnie przed datą egzaminów.

Szkoły pozostają zamknięte do niedzieli 26 kwietnia. Do tego czasu – tak jak dotychczas – placówki mają obowiązek prowadzić nauczanie zdalne.