Podaruj 1% podatku dla szpitali

Z uwagi na trwający okres rozliczeniowy PIT zachęcamy do przekazania swojego 1% podatku dla szpitali w Rydułtowach i w Wodzisławiu Śl. (numer KRS 0000393290, cel szczegółowy: "Szpital w Wodzisławiu Śl. i Rydułtowach"). Środki pozyskane w ramach odpisu 1% od podatku PIT gromadzone są na rachunku bankowym Stowarzyszenia "Razem na Szybiku", z którym PPZOZ zawarł porozumienie o współpracy, i zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego.

1 procent

Szpitale w Wodzisławiu Śl. i Rydułtowach można wesprzeć poprzez przekazanie swojego 1% dla Stowarzyszenia „Razem na Szybiku” z Wodzisławia Śl. (KRS 393290), które od lat ze szpitalami współpracuje i je wspiera, m.in. przez doposażenia szpitalnych oddziałów w kilkadziesiąt nowoczesnych łóżek szpitalnych, materaców  i inny sprzęt

Do udziału w akcji zachęcają władze powiatu, dyrektor PPZOZ Krzysztof Kowalik, a także szefowa Stowarzyszenia „Razem na Szybiku” Danuta Hajok.

Warto dwa razy się zastanowić komu przekazujemy nasz 1%. Wystarczy zobaczyć jak wiele dzięki pieniądzom, które trafiają do lokalnych organizacji, się u nas dzieje. Imprezy kulturalne, rekreacyjne, sportowe, dożywianie dzieci, akcje charytatywne, kampanie edukacyjne, sprzęt dla szkół – to wszystko pochodzi z 1%. A teraz jeszcze dochodzi możliwość wsparcia szpitala. Warto, by środki, które zostały zarobione w naszym powiecie tutaj wróciły – tłumaczy Hajok.

Co ważne, także emeryci i renciści, których rozlicza z Urzędem Skarbowym ZUS mogą w prosty sposób zdecydować o przeznaczeniu 1% ich podatku. Wystarczą, że złożą do urzędu skarbowego oświadczenie PIT-OP. Druk i inne dodatkowe informacje dostępne są pod adresem https://www.podatki.gov.pl/pit/pit-op

1% dla szpitali w Wodzisławiu Śl. i Rydułtowach ulotka