Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Przegląd Piosenki Dziecięcej im. prof. Adolfa Dygacza „Śląskie Śpiewanie” - Powiat Wodzisławski

Przegląd Piosenki Dziecięcej im. prof. Adolfa Dygacza „Śląskie Śpiewanie”

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny oraz Związek Górnośląski zapraszają dzieci i młodzież do udziału w kolejnej edycji Przeglądu Piosenki Dziecięcej im. prof. Adolfa Dygacza „Śląskie Śpiewanie”.

Celem Przeglądu jest pielęgnowanie tradycji śpiewaczych regionu śląskiego, poznawanie ludowego repertuaru poprzez popularyzację zapomnianych pieśni, utrwalanie gwary, przypominanie bogactwa i różnorodności strojów regionalnych. Spotkania dzieci i młodzieży podczas „Śląskiego Śpiewania”, są doskonałą okazją do wyłaniania i rozwoju muzycznych talentów, poszerzania wiedzy o folklorze poprzez wymianę doświadczeń między wykonawcami z różnych stron Śląska.

Zgłoszenia można nadsyłać do dnia 3 kwietnia 2009 wypełniając formularz on line lub przesłać pocztą, na adres: Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”, ul. Zamkowa 3, 42-286 Koszęcin z dopiskiem: zgłoszenie do „Śląskiego Śpiewania”.

Konkurs finałowy „Śląskiego Śpiewania” odbędzie się 12 i 13 maja w Piekarach Śląskich.  Laureaci wystąpią podczas koncertu galowego 30 maja 2009, w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.
Regulamin i formularz zgłoszenia oraz więcej informacji na stronie Zespołu „Śląsk”.