Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Przegląd Pieśni i Tańca Śląskiego Przedszkolaków za nami - Powiat Wodzisławski

Przegląd Pieśni i Tańca Śląskiego Przedszkolaków za nami

24 listopada 2009 r. w Gminnym Domu Kultury w Lubomi odbył się II Powiatowy Przegląd Pieśni i Tańca Śląskiego Przedszkolaków. W tegorocznych zmaganiach wokalnych i tanecznych wzięło udział 8 zespołów reprezentujących 7 przedszkoli z powiatu wodzisławskiego.

W trakcie blisko dwugodzinnej imprezy, przedszkolaki zaprezentowały różne interpretacje śląskich piosenek i tańców, a także wykonywały krótkie programy artystyczne inspirowane kulturą regionu. Tegoroczna edycja imprezy stała na bardzo wysokim poziomie, co wzbudziło podziw jury obradującego pod kierunkiem prof. dr hab. Gabrieli Kapicy z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu.

Po zakończeniu występów jury stanęło przed bardzo trudnym zadaniem wskazania najlepszych wykonawców. Uznano, że wszystkie dzieci zaprezentowały się rewelacyjnie, dlatego też postanowiono przyznać ex aequo dwa trzecie miejsca, które zajęły: grupa starszaków I z Publicznego Przedszkola w Lubomi oraz Publiczne Przedszkole w Nieboczowach, trzy drugie miejsca dla Publicznego Przedszkola Nr 2 w Rydułtowach, Publicznego Przedszkola w Syryni i Publicznego Przedszkola w Rogowie oraz trzy równorzędne miejsca pierwsze dla grupy starszaków II z Publicznego Przedszkola z Lubomi, dla Publicznego Przedszkola w Pogrzebieniu, a także dla Publicznego Przedszkole Nr 2 w Pszowie.

Dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali słodkie upominki. Przedszkola otrzymały również nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, które wręczał Eugeniusz Wala – Przewodniczący Rady Powiatu Wodzisławskiego.

Przegląd był druga imprezą w ramach V Powiatowych Dni Regionu a organizatorem było Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim przy współpracy  Urzędu Gminy w Lubomi.