Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Przegląd Filmów „Ingmar Bergmana Bóg Kina” w Pegazie - Powiat Wodzisławski

Przegląd Filmów „Ingmar Bergmana Bóg Kina” w Pegazie

W maju Wodzisławskie Centrum Kultury rozpocznie nowy projekt we współpracy z dystrybutorem Vivarto. Miłośnicy klasyki w Kinie Pegaz będą mieli okazję zapoznać się z piętnastoma cyfrowo odrestaurowanymi filmami Ingmara Bergmana, jednego z najlepszych reżyserów w historii kinematografii. W ramach Przeglądu Filmów „Ingmar Bergman Bóg Kina” widzowie Pegaza zobaczą zarówno słynne i głośne filmy mistrza ze Skandynawii oraz te mniej znane.

plakat - Od maja w Kinie Pegaz

Poniżej tytuły i opisy filmów:

„Skandal” /1944r., 101 min./ seans: 28 maja o 19:00

Jan-Erik jest w klasie maturalnej. W szkole prześladuje go okrutny nauczyciel łaciny, zwany Kaligulą, w domu rodzice także nie potrafią zrozumieć problemów chłopaka. Jedyną przyjaciółką, a zarazem miłością staje się dla Jana-Erika sprzedawczyni Berta. Dziewczyna skarży się na tajemniczego sadystę, który dręczy ją nocami.

„Do radości” /1950r., 98 min./ seans: 31 maja o 19:00

W filmie tym Bergman po raz pierwszy podejmuje temat, który odtąd stale pojawiać się będzie w jego filmach. Jest to opis samotnego życia kobiety, z jego codziennymi frustracjami i chwilami zwątpienia. Bohaterce Marcie udaje się częściowo rozwiązać konflikty w małżeństwie.

„Letni sen” /1951r., 96 min./ seans: 29 czerwca o 19:00

Popularna tancerka, znudzona życiem w blasku fleszy, znajduje pamiętnik, który inspiruje ją do podróży na wyspę, gdzie przeżyła swoją pierwszą miłość.

W kolejnych miesiącach na ekranie Pegaza wyświetlone zostaną takie tytuły Bergmna jak:

„Wakacje z Moniką”, „Uśmiech nocy”, „Źródło”, „Oko diabła”, „Jak w zwierciadle”, „Milczenie”, „Godzina wilka”, „Hańba”, „Namiętności”, „Rytuał”, „Szepty i krzyki”, „Dokument o Fårö”.

Bilety w cenie 14/16 zł są dostępne w kasie WCK przed seansami oraz online. Kino Pegaz mieści się w Wodzisławskim Centrum Kultury, przy ul. ks. płk. W. Kubsza 17. Szczegóły na: https://wck.wodzislaw-slaski.pl/przeglad-filmow-ingmar-bergmana-bog-kina-w-pegazie

Źródło grafiki i opisów: Vivarto