Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Przed starostwem został umieszczony nowy karmnik - Powiat Wodzisławski

Przed starostwem został umieszczony nowy karmnik

Dzisiaj Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. odwiedziła młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śl., realizująca projekt edukacyjny "100 karmników na 100-lecie niepodległości". Uczniowie spotkali się ze starostą Ireneuszem Serwotką. Następnie przed budynkiem urzędu umieszczono karmnik dla ptaków.

nowy karmnik przed starostwem

Projekt to wspólna inicjatywa trzech szkół: Sportowej Szkoła Podstawowej nr 2 w Radlinie, II Liceum Ogólnokształcącego im. ks. prof. J. Tischnera w Wodzisławiu Śląskim oraz Liceum Plastycznego w Wodzisławiu Śląskim. Akcją “100 karmników na 100-lecie Niepodległości” chcą w symboliczny sposób nawiązać do tegorocznego jubileuszu, a przy okazji zrobić coś pożytecznego. Na terenie Radlina i Wodzisławia Śl. zostanie bowiem umieszczonych 100 karmników, dzięki którym ptakom łatwiej będzie przetrwać zbliżającą się zimę.

Podobną akcję kilka lat temu przeprowadziło stowarzyszenie Młody Radlin – wówczas, w 95 rocznicę wybuchu I powstania śląskiego młodzi radlinianie zasadzili na terenie miasta 95 lip, nawiązując do lip sadzonych w Radlinie po okresie plebiscytowym w dowód wdzięczności za przyłączenie Śląska do Polski.

Nowy karmnik pojawił się też przy Starostwie na ul. Pszowskiej.

Źródło: https://miasto.radlin.pl/100-karmnikow-a-100-lecie-niepodleglosci/