Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Herb powiatu wodzisławskiego Powiat Wodzisławski » Przebudowa ulicy Czarnieckiego idzie pełną parą

Przebudowa ulicy Czarnieckiego idzie pełną parą

Trwa modernizacja ponad dwukilometrowego odcinka ul. Czarnieckiego w Wodzisławiu Śl. Prace są bardzo zaawansowane. Odwiedziliśmy plac budowy z aparatem. Publikujemy również film z drona, przedstawiający z wysokości skalę inwestycji.

Przebudowa ul. Czarnieckiego w Wodzisławiu Śl. z lotu ptaka

W ramach inwestycji przebudowany jest ponad dwukilometrowy odcinek od skrzyżowania z ul. Jastrzębską (droga wojewódzka) do skrzyżowania z ul. Mszańską, Turską i Skrzyszowską (tzw. skrzyżowanie pięciu dróg). Zadanie obejmuje również modernizację chodników i poboczy, budowę odwodnienia drogi, budowę ścieżki rowerowej (na odcinku od ulicy Odrodzenia do ulicy Jastrzębskiej), a także przebudowę skrzyżowań z ul. Teligi i Piaskową, ul. Batalionów Chłopskich i ul. Odrodzenia.

Koszt inwestycji wyniesie ponad 13 milionów złotych. Znaczna część zadania zostanie pokryta ze środków zewnętrznych. Na tę inwestycję Zarząd Powiatu pozyskał z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dofinansowanie w wysokości 55% kosztów kwalifikowanych, tj. ponad siedem milionów złotych. Pozostałą część inwestycji współfinansują wspólnie Powiat Wodzisławski i Miasto Wodzisław Śląski.

Wykonawcą inwestycji została wyłoniona w przetargu firma Auto Trans Asfalty sp. z o.o. z Gierałtowic.

Zachęcamy do obejrzenia galerii oraz filmu nakręconego przy pomocy drona (autor: L.Sz.):