Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Promocja kolejnej broszurki z cyklu “Zabytki Powiatu Wodzisławskiego” - Powiat Wodzisławski

Promocja kolejnej broszurki z cyklu “Zabytki Powiatu Wodzisławskiego”

W czwartek,20 października, zapraszamy mieszkańców powiatu do wzięcia udziału w promocji broszurki z cyklu „Zabytki Powiatu Wodzisławskiego” oraz w otwarciu wystawy pokonkursowej pt. „Wolontariat okiem mieszkańca powiatu”, które odbędą się w sali multimedialnej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wodzisławiu Śląskim o godz. 16.30.

Podczas spotkania odbędzie się również koncert  pt.: „Jesienne Impresje” w wykonaniu uczniów  Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Pawła Świętego w Rydułtowach.

Przypomnijmy, iż w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl. od 1999 roku tworzony jest cykl broszur pod wspólną nazwą „Zabytki Powiatu Wodzisławskiego” mający na celu m. in. ocalenie od zapomnienia tego co cenne w naszej kulturze, upowszechnianie wiedzy na temat spuścizny kulturowej naszego powiatu wśród mieszkańców regionu  i nie tylko.
Pierwsza z publikacji  poświęcona była cennemu zabytkowi drewnianego budownictwa sakramentalnego – Kościołowi drewnianemu pw. Wszystkich Świętych w Łaziskach nad Olzą, natomiast tegoroczna broszurka – już dwunasta – poświęcona jest przydrożnym kapliczkom znajdującym się na terenie powiatu wodzisławskiego. Autorem wszystkich publikacji jest Paweł Porwoł, który od początku wspiera powiat w upowszechnianiu wiedzy i promocji zabytków ziemi wodzisławskiej.  Pragniemy poinformować, iż każdy uczestnik spotkania otrzyma bezpłatnie egzemplarz publikacji.

W dniu tym zapraszamy również na otwarcie wystawy fotografii biorących udział w Powiatowym Konkursie Fotograficznym pt. : Wolontariat okiem mieszkańca powiatu”. Tematyka tegorocznego konkursu  zainspirowana była obchodami Europejskiego Roku Wolontariatu – propagującego aktywność obywatelską. Podczas uroczystości zostaną wręczone nagrody i wyróżnienia dla zwycięzców konkursu, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl.

Serdecznie zapraszamy.