Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Branżowe Centrum Umiejętności w Wodzisławiu Śląskim w Dziedzinie Robotyki - Powiat Wodzisławski

Branżowe Centrum Umiejętności w Wodzisławiu Śląskim w Dziedzinie Robotyki

 

logo projektów z Krajowego Planu Odbudowy

W dniu 17 lipca 2024 r. została podpisana umowa o objęcie przedsięwzięcia wsparciem z planu rozwojowego pt.: „Branżowe Centrum Umiejętności w Wodzisławiu Śląskim w Dziedzinie Robotyki” w ramach Konkursu pt. Utworzenie i wsparcie funkcjonowania 120 branżowych centrów umiejętności (BCU), realizujących koncepcję centrów doskonałości zawodowej (CoVEs) pomiędzy Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji a Powiatem Wodzisławskim.

Przedsięwzięcie obejmuje utworzenie Branżowego Centrum Umiejętności w Wodzisławiu Śląskim w Dziedzinie Robotyki  w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim przy ulicy Gałczyńskiego 1, polegające na adaptacji, a następnie wsparciu funkcjonowania BCU poprzez realizację działań w obszarach wskazanych w regulaminie konkursu tj.:

  • działalność edukacyjno-szkoleniowa,
  • działalność integrująco-wspierająca,
  • działalność innowacyjno-rozwojowa,
  • działalność doradczo-promocyjna,
  • działalność w zakresie zadań dodatkowych.

Liderem projektu Branżowego Centrum Umiejętności w Wodzisławiu Śląskim w Dziedzinie Robotyki jest Powiat Wodzisławski, jego partnerami są natomiast Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach (partner branżowy),  Politechnika Śląska w Gliwicach oraz Instytut Techniki Górniczej KOMAG.

Niniejsze przedsięwzięcie realizowane jest przez Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim.

Zadaniem przedsięwzięcia jest wsparcie przygotowania kadr na potrzeby nowoczesnej gospodarki w branży elektroniczno-mechatronicznej, poprzez utworzenie Branżowego Centrum Umiejętności w Wodzisławiu Śląskim w Dziedzinie Robotyki do 30.06.2025 r. oraz wsparcie funkcjonowania Branżowego Centrum Umiejętności i przeszkolenie min. 200 uczestników, w tym min. 60 os. młodych (między 14 a 24 rokiem życia), min. 120 os. dorosłych (w wieku co najmniej 25 lat), min. 20 nauczycieli kształcenia zawodowego do 30.06.2026 r.

Planowana całkowita wartość projektu: 13 681 172,29 zł

Dofinansowanie: 11 629 015,69 zł

Wkład własny: 2 052 156,60 zł