Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Projekt „Impuls do zmian. Partnerstwo lokalne dla rozwoju gospodarczego Powiatu Wodzisławskiego” - Powiat Wodzisławski

Zaproszenie do udziału w realizacji zadania polegającego na wypracowaniu partnerskiego systemu zarządzania zmianą gospodarczą powiatu wodzisławskiego.

Projekt „Impuls do zmian. Partnerstwo lokalne dla rozwoju gospodarczego Powiatu Wodzisławskiego” realizowany jest w ramach poddziałania 8.1.2 Wsparcie procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych w regionie POKL.

Zapraszamy:

JST, instytucje rynku pracy, samorządy gospodarcze i zawodowe, partnerów społecznych (organizacje pracodawców i związki zawodowe), pracodawców, organizacje pozarządowe oraz społeczności lokalne zlokalizowane na obszarze powiatu wodzisławskiego,
w szczególności:

• wszystkie podmioty, które są zainteresowane rozwojem swoich gmin i swojego powiatu,
  • przedsiębiorców dążących do wzmacniania pozycji rynkowej swoich firm i doskonalenia procesu zarządzania i podejmowania decyzji,
  • podmioty, które są zainteresowane podejmowaniem współpracy i tworzeniem w oparciu o kooperację nowych projektów i produktów,
  • firmy i instytucje, które czują się odpowiedzialne za rozwój gospodarczy swojego powiatu,  są skłonne do dzielenia się swoimi doświadczeniami oraz chcą zaangażować się w proces kreowania nowej przyszłości powiatu.

Zakres zadań, do realizacji których chcemy Państwa zaprosić jest następujący:

1. Analiza procesów i determinant wpływających na zmianę struktury gospodarczej powiatu oraz prognoza zmian:
    –  20 respondentów instytucjonalnych
    – 100 pracodawców z powiatu
    –  50 pracodawców z Subregionu
    Metody badawcze: analiza danych zastanych i danych statystycznych, badania terenowe
    i ankietowe. Badania prowadzone przez ekspertów – pracowników naukowych.
  2. Wsparcie edukacyjne w zakresie skutecznego przewidywania i zarządzania zmianą gospodarczą.
  3. Seminarium konsultacyjne z lokalnymi podmiotami – przedstawiciele podmiotów lokalnych występujący w roli konsultantów dla ekspertów opracowujących metodologię dalszych prac.
  4. Opracowanie partnerskiej strategii zarządzania zmianą gospodarczą (warsztat, konferencja).

Udział  w projekcie w charakterze beneficjenta ostatecznego umożliwi uzyskanie syntetycznej wiedzy na temat obecnej sytuacji gospodarczej powiatu oraz wniesie wkład w prognozowanie i planowanie  rozwoju, co pozwoli włączyć się w kształtowanie polityki gospodarczej naszego powiatu.

Kontakt: marzena.pilipiec@powiatwodzislawski.pl
Tel.: 0-32 41 20 944