Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Program Żeglugi 2030 i budowa portu nad Odrą tematem śniadania biznesowego na granicy - Powiat Wodzisławski

Wczoraj w Boguminie odbyło się spotkanie samorządów i organizacji biznesowych, które przed dwoma laty podpisały umowę o współpracy na rzecz rozwoju gospodarczego południowo-zachodniej części województwa śląskiego oraz północnej części Kraju Morawskośląskiego. Spotkanie było nie tylko okazją do podsumowania dwóch lat funkcjonowania memorandum, ale przede wszystkim do omówienia szans rozwojowych, wynikających z planów większego wykorzystania gospodarczego Odry.

Śniadanie Biznesowe na Granicy w Boguminie, październik 2021, na zdjęciu uczestnicy spotkania

W spotkaniu uczestniczył m.in. starosta wodzisławski Leszek Bizoń. W trakcie spotkania Gabriela Tomik z Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowe przybliżyła uczestnikom główne założenia Krajowego Programu Żeglugi 2030. Z kolei Josef Tobola mówił o szansach rozwoju gospodarczego w związku z planami budowy portu nad Odrą. Przedstawiciele Śląskiego Porozumienia Gospodarczego Śląsk. Online, Ireneusz Burek oraz Krzysztof Dybiec omawiali natomiast temat współpracy transgranicznej pomiędzy podmiotami, będącymi stronami polsko-czeskiego memorandum gospodarczego. Wręczono też akty przystąpienia do porozumienia.