Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Herb powiatu wodzisławskiego Powiat Wodzisławski » Program Powiatowego Festiwalu Kultury

Program Powiatowego Festiwalu Kultury

Już za 4 dni, Wodzisław Śląski stanie się kulturalną stolicą powiatu wodzisławskiego. 27 maja na Rynku odbędzie się Powiatowy Festiwal Kultury organizowany przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. wspólnie z instytucjami kultury z terenu całego powiatu.

Celem Festiwalu jest prezentacja potencjału i oferty oraz promowanie różnorodności ośrodków kultury, a także integracja środowisk kultury. Festiwalowe atrakcje zaplanowano od 10:00 do 20:00. Będzie ich całe mnóstwo.

Na scenie na mieszkańców będzie czekało niezwykłe widowisko. Wystąpią formacje taneczne, zespoły i soliści pochodzący z miast i gmin naszego powiatu. Z kolei na płycie Rynku na mieszkańców będą czekały inne atrakcje, takie jak wystawy rękodzieła, maskotek, szydełkowania i ceramiki, warsztaty tworzenia biżuterii, witraży, przypinek, warsztaty kulania śląskich „nudli”, spotkania ze znanymi pisarzami czy kiermasz książek i płyt muzycznych, foto budka, a nawet wystawa starych wozów strażackich.

Z kolei najmłodsze pociechy będą mogły spędzić czas na dziecięcym placu zabaw, gdzie będą na nie czekały dmuchane zamki, bajkowe animacje i ogromne bańki mydlane.

Festiwalowej publiczności próbkę kultury swojego regionu zaprezentuje również delegacja z partnerskiego Powiatu Tczewskiego. Powiaty w maju świętują bowiem 10 lat współpracy. Oficjalnej delegacji towarzyszyć będzie młodzieżowy zespół, który kilkukrotnie wystąpi na scenie Festiwalu.

Już teraz zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu z całymi rodzinami. Gwarantujemy ciekawe, kulturalne i pyszne doświadczenia!

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem imprezy.

Program Powiatowego Festiwalu Kultury