Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Kościół pw. Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śląskiej - 2012 - Powiat Wodzisławski

Kościół pw. Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śląskiej – 2012

Pod koniec 2012 r. zaprezentowano trzynastą broszurę, której tematyka tym razem została poświęcona Kościołowi pw. Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śląskiej. Jest on drugim, po bazylice w Pszowie, Sanktuarium Matki Bożej w powiecie wodzisławskim, zaś sama Turza Śl. – dzięki tej świątyni – nazywana jest Śląską Fatimą.

Kościół pw. Matki Bożej Fatimskiej, wybudowany w Turzy wkrótce po zakończeniu II wojny światowej stał się znaczącym ośrodkiem kultu maryjnego, przyciągającym każdego roku rzesze pielgrzymów z różnych stron Górnego Śląska, z mniej i bardziej odległych zakątków kraju, a także z zagranicy.