Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Herb powiatu wodzisławskiego Powiat Wodzisławski » Prawie tysiąc osób bawiło się na „Powiatowym Bluesie”

Prawie tysiąc osób bawiło się na „Powiatowym Bluesie”

W Olzie odbył się "Powiatowy Blues" - wydarzenie skierowane do osób z niepełnosprawnościami. Koncert, którego główną gwiazdą w tym roku był zespół Koher, przyciągnął niemałą publiczność.

W tym roku, podczas szesnastej edycji wydarzenia bawiło się niemal tysiąc osób z 29 ośrodków opiekujących się osobami z niepełnosprawnościami z terenu całego województwa śląskiego, m.in. z Lublińca, Knurowa, Katowic, Zabrza, Będzina, Skoczowa, Borowej Wsi, Nowej Wsi, Bytomia, Raciborza, Żor i Jastrzębia-Zdroju oraz z terenu powiatu wodzisławskiego.

„Powiatowy Blues” rozpoczął się przed godziną 10:00. Na scenie wszystkich uczestników, ale także ich opiekunów oraz wolontariuszy powitali: wicestarosta Kornelia Newy, członkini Zarządu Powiatu Wodzisławskiego Krystyna Kuczera, przewodniczący Rady Powiatu Adam Krzyżak oraz członkini Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych Joanna Rduch-Kaszuba. Konferansjerem wydarzenia był Dawid Stasiowski, uczestnik WTZ – Ośrodek św. Hiacynta i Franciszek. Inaugurując XVI edycję „Powiatowego Bluesa” podkreślano, że to impreza, której głównym celem od samego początku jest integracja środowiska osób niepełnosprawnych, a także umożliwienie im aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym regionu oraz bezpośredniego kontaktu z artystami z czołówki polskiej sceny bluesa.

W tym roku, dla podkreślenia letniej atmosfery, wszyscy uczestnicy otrzymali od Starostwa okulary słoneczne w charakterystycznych czerwonych oprawkach oraz czerwone opaski.

Festiwal z historią

16-letnią historię festiwalu tworzą jego uczestnicy, ale także muzycy. Festiwal od lat przyciąga czołówkę polskiej sceny bluesowej. Na scenie gościli już m.in. Nocna Zmiana Bluesa, Poziom 600, Banaszak & The Best, Tipsy Drivers, Gang Olsena, Bluset, Maciej Balcar z grupą Nie-Bo, Robert Lubera, Mr. Blues, Zydeco Flow, Sagittarius i Kajetan Drozd z zespołem, Dr. Blues & The Soul Re-Vision, Dr. Blues & All Stars Band oraz Power Blues Band, Black Pin Blues. W tym roku przed cudowną publicznością zagrał zespół KOHER.

Jak co roku w sprawny przebieg „Powiatowego Bluesa” zaangażowali się wolontariusze. Podczas jubileuszowej edycji wydarzenia bezinteresownie pomagało 54. wolontariuszy – uczniów wodzisławskiego „Tischnera” wraz z opiekunami.

Więcej zdjęć znajduje się galerii na FB Powiatu.