Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Prawie 1,4 mln zł na elektrykę w Ekonomiku - Powiat Wodzisławski

Prawie 1,4 mln zł na elektrykę w Ekonomiku

Zakończyła się modernizacja instalacji elektrycznej w budynku Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim przy ul. Szkolnej 1. Dzisiaj szkołę odwiedzili włodarze Powiatu.

Starosta Ireneusz Serwotka, wicestarosta Danuta Maćkowska i członek zarządu Leszek Bizoń oraz naczelnik wydziału oświaty Katarzyna Zöllner-Solowska  w towarzystwie dyrektor ZSE Marii Lach odwiedzili pomieszczenia, klasy i pracownie szkoły w których dzięki modernizacji instalacji elektrycznej działa już bez żadnych przeszkód zarówno sprzęt elektroniczny jak i pracownie gastronomiczne, które do prawidłowego funkcjonowania wymagają sporych ilości energii elektrycznej i co za tym idzie wydajnej instalacji.

Starosta odwiedzając kolejne pomieszczenia, w tym szkolną bibliotekę, powiedział krótko:

– Do takiej szkoły chce się chodzić, w takiej szkole chce się być.

W ramach zadania, którego realizacja odbywała się w etapach od października 2015 r. wykonano  urządzenia rozdzielcze i instalacje elektryczne, rozdzielnice główne i piętrowe. Wymieniono też instalacje elektryczne w pomieszczeniach segmentu sportowego oraz pracowni zawodowych. W przypadku tych ostatnich modernizacja instalacji odbyła się w ramach projektu „Nowoczesne pracownie – skutecznym nauczaniem zawodowym w szkołach ponadgimnazjalnych Powiatu Wodzisławskiego” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Ogólny koszt całej inwestycji wyniósł 1 370 791,23 zł.