Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Herb powiatu wodzisławskiego Powiat Wodzisławski » Pracownicy socjalni mają dzisiaj swoje święto

Pracownicy socjalni mają dzisiaj swoje święto

Dziś Dzień Pracownika Socjalnego. To okazja do wyrażenia szacunku i uznania dla pracy wszystkich osób zaangażowanych w działania na rzecz potrzebujących.

Mszą świętą rozpoczęły się powiatowe uroczystości związane z Dniem Pracownika Socjalnego. W tym roku świętowano w Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Gorzycach. Podczas uroczystości nie zabrakło ciepłych słów i życzeń skierowanych od władz Powiatu Wodzisławskiego dla wszystkich pracowników pomocy społecznej oraz instytucji systemu wsparcia osób z niepełnosprawnościami w całym powiecie, w szczególności dla pracowników socjalnych zatrudnionych w powiatowych jednostkach.

Praca socjalna to służba drugiemu człowiekowi, a także misja wymagająca wrażliwości i empatii. Dzisiaj, w Dniu Pracownika Socjalnego, w imieniu swoim, władz powiatu wodzisławskiego oraz w imieniu Waszych podopiecznych, mam zaszczyt i przyjemność podziękować Państwu za codzienną pracę, za zaangażowanie i serce, które każdego dnia wkładacie w wykonywanie swojej misji. Dziękuję za to, że dzięki Waszej pracy Powiat Wodzisławski odbierany jest jako powiat przyjazny osobom potrzebującym, przyjazny osobom niepełnosprawnym, doświadczającym kryzysu psychicznego i otwarty na ich potrzeby-mówił starosta Leszek Bizoń.

Życzenia i gratulacje złożyła także członkini zarządu powiatu wodzisławskiego, resortowo odpowiedzialna za powiatową pomoc społeczną, Krystyna Kuczera oraz przedstawicielki Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych.

W powiatowych uroczystościach uczestniczył cały zarząd powiatu wodzisławskiego: starosta Leszek Bizoń, wicestarosta Tadeusz Skatuła oraz członkowie: Krystyna Kuczera, Kornelia Newy i Jan Zemło. Obecni byli także przewodniczący Rady Adam Krzyżak i jego zastępcy: Marek Rybarz i Robert Wala oraz radne powiatowe: Joanna Rduch-Kaszuba i Izabela Tomiczek. Nie zabrakło też oczywiście dyrektorów i kierowników powiatowych jednostek pomocowych. Obecny był również ks. Łukasz Stawarz, dyrektor Caritas Archidiecezji Katowickiej. Zgromadzeni goście mieli okazję wysłuchać wykładu o istocie oraz cieniach i blaskach zawodu pracownika socjalnego. Wygłosiła go dr Blanka Długi z Ośrodka Pomocy Społecznej w Rybniku – wykładowca akademicki, ale także wieloletni praktyk pracy socjalnej. Zwieńczeniem uroczystości była  część artystyczna w wykonaniu artystów Zespołu Pieśni i Tańca „Vladislavia”.

Dzień Pracownika Socjalnego to polskie święto obchodzone 21 listopada na mocy ustawy o pomocy społecznej. To dzień szczególny dla wszystkich pracowników służb społecznych, a w szczególności dla pracowników socjalnych.