Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Prace przy termomodernizacji szpitali idą pełną parą - Powiat Wodzisławski

Prace przy termomodernizacji szpitali idą pełną parą

Unijny projekt polegający na pracach termomodernizacyjnych ograniczających straty ciepła oraz podnoszących sprawność instalacji centralnego ogrzewania w budynkach PPZOZ w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim wkracza w kolejny etap. Obecnie prace związane z ociepleniem budynków przeniosły się do budynku byłego oddziału wewnętrznego I Szpitala w Wodzisławiu Śl. Odwiedziliśmy inwestycję z aparatem.

Remont Oddziału Chorób Wewnętrznych 1 w Wodzisławiu Śl.

EFRR logotyp

W obiekcie obecnie trwają prace związane z termomodernizacją, ale też modernizacją zewnętrznej sieci centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Koszt samych prac związanych z ociepleniem to 1,2 mln zł. Ta inwestycja jest współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO Województwa Śląskiego na lata 2014-2021. Więcej na jej temat można przeczytać TUTAJ (nowe okno).

W budynku trwają też prace przygotowawcze do realizacji kolejnej inwestycji, tym razem związanej z przebudową obiektu ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W ramach przedsięwzięcia planowane jest wykonanie robót budowlanych, instalacji sanitarnej i elektrycznej oraz gazów medycznych. Środki na ten cel w wysokości 5 mln zł pozyskało Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl.

Realizacja obu tych zadań pozwoli na przywrócenie funkcji medycznych budynku, który obecnie jest nieużytkowany.