Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Poznaliśmy zwycięzców drugiej edycji LinquaART.eu - Powiat Wodzisławski

Poznaliśmy zwycięzców drugiej edycji LinquaART.eu

W auli I Liceum Ogólnokształcącego im. 14 Pułku Powstańców Śląskich odbył się dziś finał drugiej edycji międzynarodowego konkursu LinquaART.eu „Kadrem malowane. W lustrze wyobraźni - jeden dzień z życia szkoły”.

Organizatorami konkursu był Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim we współpracy z Zespołem Szkół nr 1 w Wodzisławiu Śląskim oraz Liceum Ogólnokształcącym im. Noblistów Polskich w Rydułtowach. Zadanie uczestników konkursu polegało na przygotowaniu krótkiego, maksymalnie 3 minutowego filmiku w formacie HD lub FullHD, o tematyce szkolnej w jednej z trzech wersji językowych: angielskiej, niemieckiej lub rosyjskiej.

Międzynarodowy charakter konkursu sprawił, że w auli I LO pojawili się goście m. in. z Czech, Niemiec, Rosji, Litwy czy Gruzji. Nagrodami w konkursie były wyjazdy do Strasbourga ufundowane przez byłego premiera prof. Jerzego Buzka oraz europosła Jana Olbrychta, weekendowe pobyty w Zakopanem oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostę Wodzisławskiego Ireneusza Serwotkę, prezydenta Wodzisławia Śl. Mieczysława Kiecę oraz senatora Adama Gawędę.

Najlepszy film w języku angielskim przygotowała Weronika Szymańska z ZSO w Rudzie Śląskiej, drugie miejsce przypadło Natalii Borys również z ZSO w Rudzie Śląskiej, a trzecie zajął Borys Kosarev ze szkoły w Nowosybirsku w Rosji. Wyróżnienie otrzymała Julia Godzwon ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Rydułtowach oraz Elizaveta Lotsulashvili z Tbilisi w Gruzji.  Najlepszy film rosyjskojęzyczny przygotowała Czeszka Amalie Benesova, drugie miejsce zajęła Ewelina Orlik ze szkoły w Berlinie, a trzecie miejsce zajął Igor Żmudzki z ZSO w Rudzie Śl. Wyróżnieni z kolei zostali: Elze Slizyte z Litwy, Rołan Sagandykov z Kazachstanu i Mateusz Rasek z SP5 w Rudzie Śl. Z kolei najlepiej z filmem w języku niemieckim poradziła sobie Julia Wieszołek z LO im. Noblistów Polskich w Rydułtowach, drugie miejsce zajęła Jagoda Błatoń z ZSE w Wodzisławiu Śląskim, a na najniższym stopniu podium uplasował się Aleksander Kmetov z Mołdawii.

W uroczystości wręczenia nagród udział wzięła wicestarosta Danuta Maćkowska, naczelnik Wydziału Edukacji UM w Wodzisławiu Śląskim Ludwika Kłosińska oraz przedstawiciele biur poselskich i jednostek oświatowych z terenu powiatu wodzisławskiego.