Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Poznaliśmy najlepszych recytatorów w powiecie - Powiat Wodzisławski

Poznaliśmy najlepszych recytatorów w powiecie

27 marca 2019 r. Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim zorganizowało w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej powiatowe eliminacje 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

konkurs recytatorski

Do konkursu zgłosiło się 10 uczestników, z którymi spotkała się członkini zarządu powiatu resortowo odpowiedzialna m.in. za kulturę Krystyna Kuczera. Komisja konkursowa w składzie Olga Bauerek -przewodnicząca, Nadia Bober oraz Józef Szymaniec wybrali laureatów:

W kategorii recytatorów

• I miejsce – Filip Giemza z Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim
  • II miejsce – Magda Bąk z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim
  • Wyróżnienie – Marzena Grabiec z I Liceum Ogólnokształcącego im. 14 Pułku Powstańców Śl.

W kategorii poezji śpiewanej

• I miejsce – Mikołaj Wąsek z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim

W kategorii „Wywiedzione ze słowa”

• I miejsce – Aneta Pawliczek z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim

W kategorii recytatorów dorosłych

• I miejsce – Piotr Holona z Radlina

W etapie rejonowym w Bielsku-Białej nasz powiat będą reprezentować Filip Giemza, Magda Bąk, Mikołaj Wąsek, Aneta Pawliczek, Piotr Holona. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach konkursu.