Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Poznaliśmy najlepszych recytatorów w powiecie - Powiat Wodzisławski

Poznaliśmy najlepszych recytatorów w powiecie

W piątek w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śl. odbyły się powiatowe eliminacje do 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Konkurs recytatorski

W imieniu starosty Leszka Bizonia uczestników i opiekunów przywitała Krystyna Kuczera, członkini zarządu powiatu wodzisławskiego, która na koniec wręczyła laureatom nagrody i upominki.

Jury w składzie: Dorota Krawczyk, Bibianna Dawid, Józef Szymaniec oceniło występy uczestników konkursu i przyznało następujące miejsca:

Kategoria recytatorów:

• I miejsce – Laura Berger, uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Józefa Tischnera w Wodzisławiu Śląskim,
  • II miejsce – Julia Haligowska, uczennica  I Liceum Ogólnokształcącego im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim,
  • III miejsce – Adam Zimoch, uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim,
  • wyróżnienie – Monika Mrozek – osoba dorosła w kategorii recytatorów.

W kategorii „Teatru jednego aktora” jury przyznało pierwsze miejsce Alicji Fedorczak z II Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Józefa Tischnera w Wodzisławiu Śl.

Do przeglądu rejonowego, który odbędzie się 21 kwietnia 2022r. na Małej Scenie Teatru Polskiego w Bielsku-Białej zakwalifikowały się: Laura Berger, Julia Haligowska i Alicja Fedorczak. Laureatkom gratulujemy.