Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Poznaliśmy laureatów nagród powiatu w dziedzinie kultury i sportu - Powiat Wodzisławski

Poznaliśmy laureatów nagród powiatu w dziedzinie kultury i sportu

Wczoraj odbyła się uroczysta gala, podczas której władze powiatu uhonorowały laureatów tegorocznych Nagród Powiatu Wodzisławskiego w Dziedzinie Kultury oraz Sportu. Łącznie wyróżniono 32 osoby.

Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi autami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury, to jednak wypadałoby mieć własną – tym cytatem z Andrzeja Sapkowskiego (Sapkowski & Bereś Historia i Fantastyka, s. 284, Warszawa 2005) otworzono galę, która jak co roku przyciągnęła sporą liczbę uczestników. W tym roku odbyła się ona we wnętrzach hotelu „Amadeus” w Wodzisławiu Śl. W jej trakcie uhonorowano 7 laureatów Nagrody Powiatu Wodzisławskiego w Dziedzinie Kultury oraz 25 laureatów Nagrody Powiatu Wodzisławskiego w Dziedzinie Sportu, w tym 19 zawodników, 3 trenerów i 3 działaczy. W sumie, w tegorocznej edycji nagród złożono łącznie 56 wniosków o nagrody.

Z rąk wicestarosty Danuty Maćkowskiej i członka zarządu powiatu wodzisławskiego Andrzeja Kani nagrody w dziedzinie kultury odebrali: Olga Rumpel, Urszula Wachtarczyk, Wojciech Ciuraj, Czesław Mucha, Marcelina Majcher, Sylwia Jakubiec oraz Karolina Zbroszczyk.

Nagrody w dziedzinie sportu, które wręczył starosta Ireneusz Serwotka oraz przewodniczący rady powiatu Eugeniusz Wala powędrowały do: Agaty Warło, Patryka Rożenka, Daniela Marcola, Dominika Wróblewskiego, Filipa Grygiela, Szymona Rakowskiego, Dominika Rakowskiego, Bartosza Bogacza, Artura SkorupySzymona Skorupy, Rudolfa Bugli, Marii Lippy, Jerzego Cieciora, Darii Norek, Jagody Żydek, Krzysztofa Kosidera, Wojciecha Fojcika, Artura Baczyńskiego i Marty Klimek.

Nagrody otrzymali również zasłużeni trenerzy: Aleksandra Pustołka, Weronika Kocoń i Jacek Kukliński, a także działacze: Krzysztof Urbański, Mirosław Oślizło i Patryk Błasik. Nagrody w imieniu powiatu wręczyli: członkini zarządu Janina Chlebik-Turek oraz przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Grzegorz Kamiński.

Na zakończenie władze powiatu w osobach starosty i przewodniczącego rady postanowiły w sposób szczególny uhonorować zdobywców brązowego medalu podczas Mistrzostw Świata Szkół w Siatkówce Plażowej, które rozegrano na Tahiti: trenera Marka Przybysza oraz zawodników Jakuba Bugajskiego i Beniamina Graniecznego.

Życzenia i gratulacje wszystkim laureatom złożyli również przybyli na uroczystość parlamentarzyści (poseł Teresa Glenc i senator Adam Gawęda), samorządowcy (burmistrz Rydułtów Kornelia Newy, burmistrz Radlina Barbara Magiera, wiceprezydent Wodzisławia Śl. Izabela Kalinowska, wiceburmistrz Pszowa Dawid Topol, sekretarz gminy Gorzyce Maria Władarz, sekretarz gminy Marklowice Benedykt Kołodziejczyk) oraz przedstawiciele instytucji, które wnioski o nagrody złożyły. Były wśród nich m.in. MOSiR Centrum Wodzisław Śl. (dyrektor Bogdan Bojko), Gminne Centrum Kultury w Gorzycach (dyrektor Bibianna Dawid), Stowarzyszenie „Moje Miasto” z Rydułtów (prezes Marek Wystyrk), Orkiestra KWK „Anna-Rydułtowy”  oraz kluby sportowe: „Górnik” Radlin, SWD Wodzisław Śląski, Towarzystwo Szermierzy „Górnik Radlin”, Siatkarski Klub Górnik Radlin, Uczniowski Międzyszkolny Klub Sportowy Marklowice oraz Uczniowski Klub Pływacki „Unia” Oświęcim.

Po wręczeniu statuetek, dyplomów, kwiatów i upominków przyszedł czas na pamiątkowe fotografie oraz mini recital w wykonaniu trio „Chorus”.

Zapraszamy do przeglądnięcia galerii z gali.

Galeria cz. 1:

Galeria cz. 2: