Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Herb powiatu wodzisławskiego Powiat Wodzisławski » Poznaj atrakcje pogranicza!

Poznaj atrakcje pogranicza!

W ramach mikroprojektu pt. „Poznaj atrakcje pogranicza!” wydano informator turystyczny oraz mapę turystyczną pogranicza wodzisławsko-karwińskiego.

Pobierz przewodnik „Poznaj atrakcje pogranicza!”

Okres wakacji sprzyja podróżom, zarówno tym dalekim jak i tym, które umożliwiają poznanie najbliższej okolicy. Aby ułatwić poruszanie się po pograniczu wodzisławsko-karwińskim, Starostwo Powiatowe w partnerstwie z Urzędem Miasta Bogumin przygotowało informator turystyczny wraz z mapą. Publikacja została opracowana w ramach projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.

Bogato ilustrowany informator ukazuje pogranicze wodzisławsko-karwińskie, jako miejsce w którym można w aktywny i ciekawy sposób spędzić wolny czas. Przewodnik prezentuje walory turystyczne powiatu wodzisławskiego oraz ziemi karwińskiej – atrakcje turystyczne, obiekty zabytkowe, piękno krajobrazu i bogactwo przyrody. Wszystko to w trzech wersjach językowych: polskiej, czeskiej i angielskiej.

Praktyczne uzupełnienie informatora stanowi mapa turystyczna. Obrazuje ona m.in. przebieg ścieżek rowerowych oraz lokalizację obiektów turystycznych. Natomiast, jej rewers zawiera praktyczne informacje o ofercie noclegowej, gastronomicznej i kulturalnej.
Mamy nadzieję, iż wydana publikacja będzie stanowiła zachętę do organizacji wycieczek i samodzielnego poznawania uroków pogranicza wodzisławsko-karwińskiego.

Zachęcamy do pobrania bezpłatnych egzemplarzy publikacji w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śląskim w Wydziale Strategii i Rozwoju Powiatu (ul. Pszowska 92a, pok. 308).