Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Powiatowy Zarząd Dróg łata dziury - Powiat Wodzisławski

Powiatowy Zarząd Dróg łata dziury

Trwająca zima, zwłaszcza ostatnie niskie temperatury dały się mocno we znaki nawierzchniom dróg. Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu Śl. na bieżąco stara się likwidować uszkodzenia. Do teraz na interwencyjne łatanie dziur zarządca powiatowych dróg wydał już ponad 20.000 zł, zużywając 21 ton mas bitumicznych.

znak remont na drodze

Tegoroczna zima zdecydowanie nie jest łaskawa dla dróg. Ze względu na częste zmiany temperatur w wielu miejscach pojawiają się spękania, dziury, uskoki i inne uszkodzenia nawierzchni. Występują one zarówno na drogach powiatowych, jak i miejskich (gminnych), wojewódzkich, a nawet tych zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Powiatowy Zarząd Dróg stara się na bieżąco zabezpieczać powstałe ubytki na drogach, którymi zarządza. Póki co wykorzystywana jest do tego technologia tzw. asfaltu na zimno. Ubytki wypełnia się gotową mieszanką (granulatem asfaltowym) i wyrównuje. Ta metoda służy tylko do czasowego zabezpieczenia nawierzchni zanim drogowcy usuną uszkodzenia metodą „na gorąco”.

Właściwe pozimowe remonty dróg w naszym klimacie odbywają się wiosną. Wtedy bowiem pełną parą ruszają wytwórnie mas bitumicznych, które w okresie zimowym zazwyczaj prowadzą prace remontowe własnych instalacji do produkcji asfaltu. Podobnie będzie w tym roku. W planie finansowym PZD już zabezpieczono na ten cel 1,1 miliona zł. Mając na uwadze skalę problemu, starosta Leszek Bizoń już zamierza zwrócić się do Rady Powiatu Wodzisławskiego o zwiększenie nakładów na tegoroczne remonty dróg.

Zanim jednak dojdzie do właściwych napraw uszkodzeń apelujemy do kierowców o ostrożność, zwłaszcza w tych rejonach, w których drogowcy będą interwencyjnie łatać powstałe dziury. Wszelkie zgłoszenia dotyczące dróg powiatowych (wykaz znajduje się na stronie Powiatowego Zarządu Dróg w Wodzisławiu Śl. – PRZEJDŹ link) można zgłaszać telefonicznie pod numerami tel. 32 451 76 07  lub 32 451 74 15.