Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Powiatowe spotkanie ze św. Mikołajem - Powiat Wodzisławski

Powiatowe spotkanie ze św. Mikołajem

Tegoroczne Powiatowe Mikołajki odbyły się w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie. Była to już szósta edycja tej imprezy.

W poniedziałek święty Mikołaj spotkał się z 140 dziećmi, które zostały wytypowane przez ośrodki pomocy społecznej z siedmiu gmin: Godowa, Gorzyc, Mszany, Lubomi, Marklowic, Wodzisławia Śl. oraz z Radlina. Mikołaj tego dnia okazał się bardzo hojny i na salę przybył z ogromnym worem pełnym prezentów. Rozdał je wszystkim dzieciom, a pomagał mu w tym wyjątkowy pomocnik – Zbigniew Seemann.

Zanim jednak pojawił się gość, dzieci mogły obejrzeć wspaniały spektakl zatytułowany „Niesamowity świat Pana Kleksa” Bajka Zimowa. Barwne, dynamiczne i pełne kolorowych postaci przedsięwzięcie artystyczne, połączone z multimedialną prezentacją, zostało przygotowane przez Grupę Artystyczną PRZYTUP działającą przy radlińskim ośrodku kultury. Łącznie na scenie pojawiło się prawie 80 aktorów, którzy swoim wykonaniem tj. tańcem, piosenkami i kostiumami, wprowadzili zarówno małych widzów, jak i dorosłych w zachwyt.