Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Powiatowe obchody 90 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę - Powiat Wodzisławski

Powiatowe obchody 90 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

W związku ze zbliżającą się 90 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości odbędzie sie szereg imprez, które mamy nadzieję w sposób atrakcyjny, przypomną naszej młodzieży trudne początki II Rzeczpospolitej. Chcemy również zaprosić uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu wodzisławskiego do wzięcia udziału w konkursach, w których chcemy pokazać współczesny wymiar patriotyzmu.

Oto ramowy program pakietu edukacyjnego – „PATRIOTYZM JUTRA” przygotowanego na Powiatowe Obchody 90 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę:

• 07.11.2008 – Powiatowy Konkurs Historyczny
    „Polskie Drogi do Niepodległości 1914 – 1922”.
    (Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wodzisławiu Śląskim, godz. 12.00),
  • 14.11.2008 – „Patriotyzm Jutra – Polskie Drogi do Niepodległości 1914 – 1922” – wystawa i ocena prac konkursowych uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu wodzisławskiego.
    (Zespół Szkół Technicznych – Sala Konferencyjna, godz.9.00-12.00)
  • 21.11.2008 – „Patriotyzm Jutra” – konferencja z udziałem prof. Wojciecha Roszkowskiego
    (I LO im.14 Pułku Powstańców Śląskich – Aula, godz.11.00 – 13.00)

Uczniowie-laureaci konkursów wraz z opiekunami w nagrodę wezmą udział w atrakcyjnej, dwudniowej wycieczce edukacyjnej do Warszawy wiosną 2009 roku.

Koordynatorzy Projektu „Patriotyzm Jutra”:

• Edyta Glenc – Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego,
  • Agnieszka Lubszczyk – Kierownik Biura Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki Starostwa Powiatowego,
  • Grzegorz Kamiński – nauczyciel historii w Zespole Szkół Technicznych i radny Powiatu Wodzisławskiego.