Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Herb powiatu wodzisławskiego Powiat Wodzisławski » Powiatowe Mikołajki 2012

Powiatowe Mikołajki 2012

Zabawy, konkursy, program artystyczny, a przede wszystkim wizyta Św. Mikołaja – te wszystkie atrakcje czekały na dzieci podczas Powiatowych Mikołajek. Jak zawsze było dużo śmiechu, zabawy i oczywiście moc prezentów.

W poniedziałek, 10 grudnia, Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim wraz z ośrodkami pomocy społecznej z gmin: Mszana, Gorzyce, Godów, Marklowice, Lubomia, Radlin i Wodzisław Śląski zorganizowało spotkanie ze Świętym Mikołajem dla dzieci z najuboższych rodzin. Celem imprezy jest pomoc dzieciom, które często nie mają szansy na otrzymanie prezentu czy zabawę z rówieśnikami w świątecznym nastroju.

W Szkole Podstawowej w Marklowicach, Św. Mikołaj spotkał się ze 140 dziećmi, które zostały wybrane przez ośrodki pomocy społecznej. Czas oczekiwania na gościa specjalnego umilił dzieciom program artystyczny zaprezentowany przez zespół Bebiki oraz towarzyszące mu postaci z bajek – Kubuś Puchatek i Kłapouchy. Dla uczestników przygotowano konkursy i zabawy, m.in: „Kolędowe kalambury” i „Jaka to kolęda?”. Nie zabrakło również wspólnych tańców czy wspólnego śpiewania piosenek.

Po zabawie nadszedł długo wyczekiwany moment – spotkanie ze Świętym Mikołajem, które poprzedził konkurs na to, kto najgłośniej przywoła gościa. Wszyscy otrzymali prezenty, wśród których znalazły się słodycze oraz drobne upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim.