Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Powiatowe Eliminacje do 54 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego - Powiat Wodzisławski

Powiatowe Eliminacje do 54 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim zaprasza do wzięcia udziału w Powiatowych Eliminacjach do 54 OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO w roku Juliusza Słowackiego pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Konkurs jest imprezą otwartą – dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz dla osób dorosłych. Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie czytelnie wypełnionej karty uczestnictwa (do pobrania poniżej) do dnia 11 marca 2009 r., a także przygotowanie repertuaru, który nie był prezentowany w poprzednich edycjach i odpowiada założeniom wybranego turnieju. Repertuar zgłoszony w karcie i wykonywany w przeglądzie nie może być zmieniony. Wykonawca może reprezentować tylko jedną instytucję.

Konkurs prowadzony jest w formie czterech turniejów:

Turniej Recytatorski

• repertuar obejmuje 3 utwory w całości lub fragmentach: 2 utwory poetyckie oraz prozę;
  • uczestnik wykonuje prozę i 1 utwór poetycki; łączny czas wykonywania nie może przekroczyć 10 minut.

Turniej „Wywiedzione ze słowa”

• repertuar jest dowolny (np. wiersz lub jego fragment, monolog literacki, collage tekstów);
  • dowolna forma prezentacji (np. teatr jednego wiersza, łączenie słowa mówionego ze śpiewem, z dźwiękiem, ruchem, rekwizytem);
  • czas występu nie może przekroczyć 7 minut.

Turniej Teatrów Jednego Aktora

• obowiązuje przygotowanie spektaklu w oparciu o dowolny materiał literacki
  • (do 30 min.).

Turniej Poezji Śpiewanej

• repertuar obejmuje 3 utwory śpiewane i 1 recytowany;
  • uczestnik wykonuje 2 utwory śpiewane, 1 utwór recytowany – łączny czas występu nie może przekroczyć 10 minut; Uwaga: podane zasady tego turnieju obowiązują do przeglądów wojewódzkich włącznie; w spotkaniu finałowym nie jest wymagana recytacja.

Eliminacje Powiatowe odbędą się 18 marca (środa) 2009 r. o godz. 8:30 w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Wojciecha Kilara w Wodzisławiu Śląskim przy
ul. Wojska Polskiego 16.

Karty Uczestnictwa należy przesyłać na adres:

Biuro Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki

Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl.

Ul. Pszowska 92a

44 – 300 Wodzisław Śl.

złożyć w Kancelariach Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl.
przy ul. Pszowskiej 92a lub ul. Bogumińskiej 2.

We wszelkich sprawach dotyczących konkursu – Eliminacji Powiatowych proszę o kontakt z Panią Lucyną Wojtas pod numerem telefonu : 032 412 – 09 – 63.

Pliki do Pobrania: