Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Powiatowe Centrum Konferencyjne zmieni swoje oblicze - Powiat Wodzisławski

Powiatowe Centrum Konferencyjne zmieni swoje oblicze

Już wkrótce budynek Powiatowego Centrum Konferencyjnego w Wodzisławiu Śląskim, zlokalizowanego przy ul. Pszowskiej 92a. Dziś (15.06) w Starostwie Powiatowym zawarto umowę na modernizację ośrodka.

Zakres robót obejmuje wykonanie ścianki działowej i podwieszanych sufitów, położenie gładzi, malowanie, wykonanie nowej instalacji elektrycznej i audiowizualnej, montaż opraw oświetleniowych i szafy komputerowej, nową wylewkę i ułożenie wykładziny z płytek na powierzchni około 260 m2, zabudowę drzwi aluminiowych i okien, montaż parapetów i żaluzji okiennych, a także stworzenie dekoracyjnej ściany z płyty meblowej oraz budowę mobilnego podestu i ścianki. Przewidziane są również prace sanitarne związane z wykonaniem wentylacji mechanicznej, montażem klimatyzacji oraz wymianą grzejników.

Wykonawcą prac będzie „ZASTALBUD” Przedsiębiorstwo Wielobranżowe z Gliwic, które zostało wyłonione w drodze przetargu. Oferta, którą złożyła firma opiewała na kwotę 720 tys. zł. Budowlańcy na realizację zadania mają czas do 14 września 2018 r. Warto zaznaczyć, że to nie pierwszy projekt dla powiatu, którego realizacją zajmować się będzie firma z Gliwic. Wcześniej wykonawca realizował przebudowę auli I LO im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl.

Umowę na realizację zadania podpisał Starosta Wodzisławski Ireneusz Serwotka oraz Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim Czesław Pieczka. Ze strony wykonawcy podpis złożył właściciel „ZASTALBUDU” Paweł Zasada. Koordynatorem projektu z ramienia Starostwa Powiatowego będzie Naczelnik Wydziału Funduszy Zewnętrznych i Zamówień Publicznych Katarzyna Lerch.