Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski oczami artystów - Powiat Wodzisławski

Powiat Wodzisławski oczami artystów

Powiat Wodzisławski wzbogacił się o nowe i oryginalne materiały promocyjne, które powstały w trakcie realizacji zadania publicznego dotowanego ze środków budżetowych Starostwa Powiatowego. Grupa Artystyczna Konar zrealizowała projekt pod nazwą "Powiat Wodzisławski oczami artystów", podczas którego 8 artystów zamieszkałych na terenie powiatu wodzisławskiego stworzyło kolekcję obrazów malarskich ukazujących piękno krajobrazu i architektury regionu.

Obrazy zostały wykorzystane do wykonania poligrafii – widokówek i wizytówek promujących powiat, jak również samych artystów.

Jadwiga Pietrek – jedna z uczestniczek projektu uważa, że to świetny pomysł aby promować region wykorzystując na widokówkach malarstwo lokalnych artystów. Jej praca ukazuje kilka motywów z Radlina. Zaś Zygmunt Łaciok zainspirowany tematem stworzył aż obrazy prezentujące lokalne zabytki.

Widokówki przekazane zostały artystom, do Wydziału Strategii i Rozwoju Powiatu – Referatu Kultury i Sportu  Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim oraz instytucji kultury m.in. w Rydułtowach, Radlinie, Pszowie. Mieszkańcy regionu mogą otrzymać widokówki i wizytówki zgłaszając się do Grupy Artystycznej Konar.
(kontakt na stronie www.artgroupkonar.com)