Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski doceniony za współpracę z partnerami zagranicznymi - Powiat Wodzisławski

Powiat Wodzisławski doceniony za współpracę z partnerami zagranicznymi

Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej podczas uroczystej gali odbywającej się w ramach 9. Forum Samorządowego w Kołobrzegu po raz piąty wyróżniła szczególnie innowacyjne i wartościowe przykłady współpracy dwustronnej. Wśród nagrodzonych znalazł się m.in. Powiat Wodzisławski.

Powiat Wodzisławski i Powiat Recklinghausen otrzymały specjalne wyróżnienie Polsko-Niemieckiej Nagrody Samorządowej za wspólnie zrealizowany projekt pn. „Rozwój struktur pomocowych dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie i dla osób uzależnionych od nałogów”, który był dofinansowany przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej w 2012 roku. W ramach projektu Polacy i Niemcy podnosili swoją wiedzę i kwalifikację w zakresie pomocy osobom uzależnionym oraz ofiarom przemocy w rodzinie.
W imieniu Powiatu Wodzisławskiego wyróżnienie odebrała szefowa Powiatowego Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie z siedzibą w Wodzisławiu Śl. Celina Uherek – Biernat. Powiat Recklinghausen reprezentowała Angelika Heilmann.

Polsko-Niemiecka Nagroda Samorządowa przyznawana jest od 2009 r. Nagradzane są modelowe polsko-niemieckie przedsięwzięcia służące wzmacnianiu partnerstwa samorządowego. Fundatorem nagrody jest Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej. Tegorocznym zdobywcą nagrody i 40 tys. zł zostały Powiat Raciborski i Maerkischer Kreis, które wspólnie realizowały projekt wymiany doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie ochrony ludności.

fot. Karol Skiba
Zdjęcia pochodzą ze strony internetowej Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej www.fwpn.org.pl