Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Powiat pozyskał kolejne dofinansowanie na rzecz osób z niepełnosprawnością - Powiat Wodzisławski

Powiat pozyskał kolejne dofinansowanie na rzecz osób z niepełnosprawnością

Prawie ćwierć miliona złotych wpłynie do kasy Powiatu Wodzisławskiego z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na zakup minibusa dostosowanego do transportu osób z niepełnosprawnościami, w tym osób poruszających się przy pomocy wózków inwalidzkich. To efekt starań Zarządu Powiatu o wsparcie rozwoju Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śl.

Umowę w sprawie dotacji podpisali wczoraj w siedzibie śląskiego PFRON starosta Leszek Bizoń i wicestarosta Tadeusz Skatuła oraz dyrektor Śląskiego Oddziału PFRON Jan Wroński. Zgodnie z dokumentem Fundusz przekaże Powiatowi 231 295,00 zł na zakup minibusa na potrzeby Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim w ramach programu likwidacji barier transportowych.

Powiat planuje kupić fabrycznie nowy specjalistyczny wóz z windą, przeznaczony do transportu 20-24 osób z niepełnosprawnościami. Będzie on wykorzystywany do transportu podopiecznych ZPSWR w Wodzisławiu Śl.

Wczorajsza decyzja PFRON otwiera powiatowi możliwość ogłoszenia w najbliższym czasie przetargu na dostawę pojazdu. Będzie to już kolejna w tym roku inwestycja władz powiatu w największą w powiecie placówkę zapewniającą edukację dzieciom i młodzieży o specjalnych potrzebach edukacyjnych. W lutym w szkole uruchomiono bowiem wartą 440 tys. windę. Około jednej czwartej społeczności szkolnej stanowią bowiem osoby mające problemy ze swobodnym samodzielnym poruszaniu się.